آیا بهترین کلاس موسیقی در مشهد را می‌شناسید؟به همین دلیل قصد داریم در این مطلب بهترین کلاس موسیقی در مشهد را معرفی کنیم. تحقیقات نشان داده‌اند موسیقی پدیده‌ای است که اثرگذاری به درون هر فرد را مورد هدف قرار می‌دهد.

بهترین کلاس موسیقی در مشهد

بنابراین گوش دادن به موسیقی خوب، می‌تواند تاثیرات مثبتی بر روح و روان انسان‌ها بگذارد. به همین دلیل است که بسیاری از افراد به نواختن سازهای مختلف علاقمند می‌شوند.

اما اکثرا نمی‌توانند آموزشگاه مناسب و حرفه‌ای مورد نظر خود را بیابند.  اگر شما هم به دنبال یک موسسه آموزش موسیقی در شهر مشهد هستید، بهتر است نکات مفید این مطلب را از دست ندهید!

شرکت در کلاس‌های آموزشی موسیقی چه فایده‌ای دارد؟

شرکت در کلاس‌های موسیقی، علاوه بر علاقه می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد. اما یادگیری موسیقی به هر دلیلی که باشد، فواید زیادی را به ارمغان می‌آورد.

همانطور که می‌دانید در بسیاری از کشورها، دانش آموزان در کنار درس‌های ریاضی و فیزیک و…، ملزم به یادگیری نواختن یک ساز نیز می‌باشند. دلیل این برنامه ریزی درسی این است که یادگیری موسیقی سبب بروز خلاقیت و ذهنی پویا می‌شود.

همچنین شرکت در کلاس‌های موسیقی فوایدی که در ادامه به آن اشاره می‌کنیم را نیز پدید می‌آورد:

 • یادگیری یک ساز و یا حتی گوش دادن به موسیقی، سبب فعال شدن مغز و افزایش توان آن می‌شود.
 • باعث افزایش اعتماد به نفس به خصوص در کودکان و نوجوانان می‌شود
 • از آلزایمر و زوال عقل جلوگیری می‌کند
 • کلاس آموزش موسیقی می‌تواند در کاهش استرس و فشارهای روحی و روانی موثر باشد
 • فعال شدن سمت چپ مغز
 • کاهش دلهره و استرس و…

مواردی که ذکر شد، گوشه‌ای از فواید یادگیری موسیقی است. وجود فواید بی‌شمار در یادگیری موسیقی، باعث شده است تا بسیاری از افراد به دنبال کسب مهارت، در نواختن یک ساز باشند.


ویژگی‌های بهترین کلاس موسیقی چیست؟

تا این قسمت مطلب احتمالا این سوال برای شما پیش آمده باشد که چگونه تشخیص دهیم یک آموزشگاه موسیقی استانداردهای لازم را دارد یا خیر؟! در ادامه با ما همراه باشید تا چند مورد از مهم‌ترین ویژگی‌های بهترین کلاس موسیقی در مشهد را با شما در میان بگذاریم.

ویژگی‌های بهترین کلاس موسیقی در مشهد چیست؟

مجوز رسمی اداره فرهنگ و هنر

یکی از اولین و مهم‌ترین ویژگی‌هایی که هر آموزشگاه موسیقی باید داشته باشد، مجوزهای لازم است. بهتر است آموزشگاهی که انتخاب می‌کنید، از نظر قانونی تایید شده باشد تا بعد از ثبت نام از بروز مشکلات احتمالی جلوگیری شود.

به صورت کلی آموزشگاهی که این مجوزها را دارد، دائما تحت کنترل سازمان‌های مربوطه هستند و از لحاظ رعایت قوانین مربوطه، مورد بررسی واقع می‌شوند. بنابراین داشتن مجوزهای لازم، پشتوانه‌ای قابل اعتماد برای یک آموزشگاه موسیقی است.

حضور اساتید حرفه‌ای و دلسوز

بدون شک بخش مهمی از کیفیت یک آموزشگاه، معطوف به اساتید است. به همین دلیل بهتر است در آموزشگاه منتخب شما، اساتید با تحصیلات آکادمی حضور داشته باشند. علاوه بر آن اساتیدی که ویژگی‌های زیر را دارند، می‌توانند در یادگیری هرچه بهتر شما موثر باشند.

 • تسلط کافی بر متدهای آموزشی روز دنیا
 • با حوصله و اخلاق حرفه‌ای
 • توانایی ایجاد انگیزه در هنرآموزان
 • تسلط کامل بر نت خوانی
 • رعایت حریم اخلاقی بین استاد و هنرجوحضور اساتید حرفه‌ای و دلسوز

مدیریت آموزشگاه موسیقی

حضور مدیریت لایق و توانا در هر مجموعه‌ای، یکی از ویژگی‌های یک تیم موفق است. یک مدیر قدرتمند می‌تواند مجموعه را طوری هدایت کند که همواره رو به رشد باشد.

به دنبال رشد آموزشگاه، پیشرفت صد در صدی هنرآموزان نیز میسر می‌شود. به همین دلیل بهتر است قبل از ثبت نام، در صورت امکان، دقایقی را با مدیریت ارتباط بگیرید و سعی کنید با مطرح کردن سوالاتی از چشم انداز او برای موسسه تحت مدیریت خود، مطلع شوید.

فضای آموزشگاه

فضای آموزشگاه موسیقی یکی دیگر از بخش‌های مهمی است که در انتخاب موسسه باید به آن توجه داشته باشید. وجود محیط آموزشی گرم و آرام بخش، در ایجاد روحیه آرام و متمرکز، تاثیر بسزایی دارد.فضای آموزشگاه

کلاس‌های موسیقی به دلیل وجود اصوات زیاد، نیاز است به خوبی عایق شوند و فاصله کلاس‌ها تا حد امکان رعایت گردد. علاوه بر این نکات، استانداردهای زیادی برای طراحی آموزشگاه‌های موسیقی وجود دارند.

تجهیزات آموزشگاه

یک آموزشگاه موسیقی خوب، طبیعتا باید دارای تجهیزات موسیقی با کیفیت مطلوب باشد. این امر باعث می‌شود تا هنرجویان مجبور نباشند سازهای بزرگ و سنگین را در هر جلسه از کلاس با خود حمل کنند.

همچنین اگر آموزشگاه مورد نظر، فروشگاه لوازم موسیقی داشته باشد، می‌تواند در انتخاب صحیح ساز به هنرجو کمک نماید.


معرفی بهترین کلاس موسیقی در مشهد

در ادامه برای آن که بتوانید بهترین کلاس موسیقی در مشهد را برگزینید، چند مورد از آموزشگاه‌های خوب موسیقی را معرفی خواهیم کرد.

آموزشگاه موسیقی خورشید

آموزشگاه خورشید با 10 سال سابقه فعالیت و به کارگیری اساتید مجرب، یکی از انتخاب‌های مناسب برای یادگیری سازهای مختلف است. این موسسه با برگزاری کنسرت‌های متعدد، تلاش می‌کند تا در بین سایر آموزشگاه‌های سطح مشهد، پیشگام باشد.

آموزشگاه موسیقی خورشید

از دوره‌های آموزشی که در آموزشگاه موسیقی خورشید برگزار می‌شود، می‌توان به آموزش سازهای جهانی و ایرانی، آموزش آواز و آموزش تئوری موسیقی اشاره کرد. ارائه مدرک دیپلم موسیقی توسط این آموزشگاه، سبب شده است تا هر ساله هنرجویان بسیاری در آن ثبت نام کنند.

آموزشگاه موسیقی ادوار

آموزشگاه ادوار از سال 1393 شروع به فعالیت کرده است. حضور اساتید معتبری مانند هادی رضایی، سید رضا صداقت و پروین شریعت زاده، اعتبار این آموزشگاه را چندین برابر کرده است.

آموزشگاه موسیقی ادوار

ارائه آموزش آکادمیک در مجموعه ادوار، یکی از ویژگی‌های خاص آن است. کلاس‌های این آموزشگاه به صورت ترم‌های 10 جلسه‌ای برگزار می‌شود.

آموزشگاه موسیقی خوارزمی

یکی از پرسابقه‌ترین آموزشگاه‌های موسیقی در شهر مشهد، آموزشگاه خوارزمی است. این مجموعه از سال 1383 فعالیت خود را آغاز کرده است.

آموزشگاه موسیقی خوارزمییکی از نکات قابل توجه در مورد این موسسه این است که مدیریت مجموعه، جناب آقای مهدی ترکمنی، مولف کتاب (گام نخست کلارینت) است. این امر نشان دهنده سطح دانش بالای مدیریت و انتخاب تیم مجرب، توسط ایشان است.

آموزش موسیقی از نظر روانشناسان

به گفته روانشناسان نواختن یکی از سازهای موسیقی و گوش دادن به موسیقی‌های آرام، سبب آرامش ذهن و افزایش توانایی‌های مغز می‌شود. این موارد به همراه صدها فواید دیگر که در مورد موسیقی ذکر شده، سبب شده است تا این روزها افراد زیادی به سراغ یادگیری نواختن یک ساز بروند.

آموزش موسیقی از نظر روانشناسان

یافتن آموزشگاه معتبر به خصوص در شهرهای بزرگ، مانند مشهد، یکی از چالش‌هایی است که این دسته افراد با آن روبرو هستند. به همین خاطر در این مطلب سعی بر آن داشتیم تا بهترین کلاس موسیقی در مشهد را معرفی کنیم تا بتوانید به بهترین شکل ممکن، نواختن ساز مورد علاقه خود را فرا بگیرید.