آیا می‌دانید بهترین کلاس شنا در مشهد کجاست؟ یکی از محبوب‌ترین ورزش‌ها بین اقشار مختلف مردم، ورزش شنا است. فردی که به سراغ ورزش شنا می‌رود، نه تنها احساس راحتی و نشاط دارد، بلکه قابلیت‌‌های جسمانی او نیز تقویت می‌شود. اگر شما هم به این ورزش جذاب و آرام‌بخش علاقمند هستید، با ما همراه باشید تا بهترین کلاس شنا در مشهد را بشناسید.

بهترین کلاس شنا در مشهد

آموزش شنا چه فایده‌ای دارد؟

شنا یکی از ورزش‌هایی است که یادگیری آن در دین مبین اسلام نیز سفارش شده است. دلیل این سفارش فواید بسیاری است که شنا برای انسان‌ها به ارمغان می‌آورد. در ادامه به چند مورد از فواید آن اشاره خواهیم کرد.

فعالیت بیشتر بدن و فشار کمتر

شنا ورزشی است که می‌تواند موهبت کار کردن بدن، بدون تماس سخت استخوان‌ها و آسیب آن‌ها را به شما اعطا کند. درواقع زمانی که بدن در آب غوطه ور است، سبک‌تر می‌شود.

آموزش شنا چه فایده‌ای دارد؟

بدین ترتیب بدن 10 درصد از وزن را متحمل شده و 90 درصد دیگر توسط آب حمل می‌شود. بنابراین در استخر آب می‌توانید با عضلات سفت و مفاصل دردناک هم فعالیت انجام دهید و وضعیت آن‌ها را بهبود ببخشید.

سلامت قلب

شنا کردن علاوه برتاثیر بر روی عضلاتی مانند ران و…، مهم‌ترین عضله داخلی بدن یعنی قلب را نیز درگیر کرده و سبب بهبود آن می‌شود. همانطور که می‌دانید شنا یک ورزش هوازی است و قلب را بزرگ‌تر می‌کند. این امر سبب پمپاژ بهتر خون و بهبود اکسیژن رسانی به سایر اعضای بدن می‌شود.

کنترل وزن و تناسب اندام

تحقیقات ثابت کرده‌اند، یکی از مهم‌ترین راه‌های سوزاندن کالری و کاهش وزن، انجام ورزش شنا است. لازم به ذکر است، میزان کالری که با انجام ورزش شنا سوزانده می‌شود، در افراد مختلف یکسان نیست. اما به طور کلی شنا تاثیر مثبتی بر روی تناسب اندام خواهد داشت.

علاوه بر آنچه ذکر شد، تاثیرات مثبت دیگری برای ورزش شنا ذکر شده است که عبارتند از:

 • افزایش کشش و قدرت عضله
 • بهبود انعطاف پذیری بدن و…

با بهترین کلاس شنا در مشهد آشنا شوید

در ادامه بهترین کلاس شنا در مشهد را معرفی می‌کنیم و با ویژگی‌های این مراکز به صورت اجمالی، آشنا خواهید شد.

استخر سجاد

از امکانات فوق العاده استخر سجاد در مشهد، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • استخر ویژه بانوان
 • استخر ویژه کودکان
 • حوضچه آب سرد
 • سونا و جکوزی
 • پارکینگ
 • فروشگاه لوازم ورزشی و…

استخر ارمغان

مجموعه آبی ارمغان یک مرکز فرهنگی- ورزشی می‌باشد. این مجموعه شامل استخر سرپوشیده و روباز برای آقایان و بانوان است. کلاس‌های آموزشی ارمغان در استخر سرپوشیده آن برگزار می‌شود.تلفن: 05136007  آدرس: بلوار فردوسی، خیابان رسالت، رسالت 2

استخر ارمغان کلاس‌های خصوصی و نیمه خصوصی، دوره‌های عمومی، مدرسه شنا و نجات غریق، از جمله دوره‌های آموزشی است که در این مرکز برگزار می‌شود.


استخر نشاط

مجموعه آبی نشاط یکی دیگر از بهترین کلاس‌های آموزش شنا در مشهد است. جلسات آموزشی این مرکز به صورت دوره‌های خصوصی و نیمه خصوصی برگزار می‌شود. دوره‌های نیمه خصوصی 5 تا 7 نفر و دوره‌های خصوصی به صورت 1 تا 2 نفره تشکیل می‌شود. تلفن: 05135225892  آدرس: قاسم آباد، بلوار شاهد، شاهد 10


پارک ساحلی آفتاب

شنا برای کسانی که اضافه وزن دارند، ورزش فوق العاده مفیدی است چرا که این ورزش به دلیل هوازی بودن در سوختن کالریهای اضافی که می تواند منجر به اضافه وزن شود تاثیر مطلوبی دارد. این ورزش می تواند تاثیری عمده در کم کردن استرس داشته باشد. آدرس: انتهاي بلوار خیام شمالی- میدان بهارستان- جنب الماس شرق | تلفن:37037 – 051

پارک ساحلی آفتاب

 • دارای کلاس شنای موزون
 • دارای کلاس های خصوصی و عمومی برای بانوان و آقایان
 • کلاس های آماده سازی نجات غریق
 • کلاس های آموزش غواصی

موسسه تربیت بدنی آستان قدس رضوی

 • لحظاتی شاد را به همراه دوستان خود در مجموعه آستان قدس سپری کنید . محیط و تسهیلات استخر محل مناسبی برای تفریح و شادی است و ورزش را به کاری مفرح مبدل می کند.موسسه تربیت بدنی آستان قدس
 • لذت یادگیری شنا در  این مجموعه ورزشی زا از یاد نخواهید برد. آدرس:  مشهد مقدس – بلوار فردوسی – تقاطع خیام – موسسه تربیت بدنی آستان قدس رضوی تلفن:37618005-051

مجموعه آبی هشتم

استخر آبی هشتم بزرگترین استخر سرپوشیده خراسان رضوی با محیطی بهداشتی و سالم، یکی از بهترین گزینه های تفریحی در شهر مشهد است که متعلق به اداره جهاد کشاورزی خراسان می باشد.

مجموعه آبی هشتم

استخر آبی هشتم یک استخر زیبا با ویژگی های خاص قهرمانی است و زیر نظر مربیان مجرب فدراسیون شنا در دو شیفت آقایان و بانوان خدمات خود را ارائه می کند.

مجموعه آبی هشتم دارای امکانات متنوعی است که از نقاط مثبت آن به حساب می آید، از جمله: استخر مسابقات قهرمانی، سکوی پرش، غواصی، واتر پلو و … . آدرس : قاسم آباد، بلوار حجاب، روبروی حجاب شرقی 1  تلفن:05136619341


استخر سجاد مشهد

مجموعه آبی سجاد در خیابان حامد شمالی ۱۰ ، با محیط تمیز و بهداشتی از شما دعوت می‌کند تا خستگی خود را به آب بسپارید.

با استفاده از یک سانس تفریحی در استخر سجاد مشهد، اثرات مفید این ورزش را شاهد خواهید بود. حس سبکی به شما دست می‌دهد که انرژیتان را برای ادامه کار و فعالیت‌هایتان زیاد خواهد کرد.استخر سجاد

از ویژگی‌های استخر سجاد مشهد می‌توان به: سیستم تصفیه آب توسط ازون و کلر، مـاساژ درمانی، ورزش در آب، فیـش‌اسپـا، جای پارک مناسب و . . . اشاره کرد. تلفن:05136072555


استخر صدف مشهد

آدرس:خیابان امام خمینی، روبروی بانک مرکزی، زائر سرای جواد الائمه تلفن:0513221012

استخر صدف دارای امکانات عالی اعم از جکوزی، سونا، استخر بزرگ می باشد و هم برای بانوان قابل استفاده است هم آقایان

استخر صدف


کلاس شنا در مشهد

ورزش شنا یکی از فعالیت‌هایی است که فواید بی‌شماری برای سلامتی انسان دارد. به همین دلیل بسیاری از افراد به یادگیری این ورزش می‌پردازند.

نکته‌ بسیار مهم در این زمینه این است که در هنگام ثبت نام در دوره‌های آموزشی شنا باید به نکات بهداشتی، کیفیت آب و سایر ویژگی‌های لازم توجه داشته باشید تا ناخواسته به سلامت خود آسیب وارد نکنید.

کلام پایانی


ویژگی‌های یک کلاس شنای خوب در مشهد چیست؟

از آن جایی که کلاس‌های شنا معمولا در استخرهای عمومی برگزار می‌شوند، توجه به نکات بهداشتی و سایر موارد بسیار مهم است.

بدین منظور در این بخش قصد داریم چند مورد از ویژگی‌های بهترین کلاس شنا در مشهد را معرفی کنیم تا بتوانید در یک مجموعه بهداشتی و باکیفیت ورزش شنا را بیاموزید.

ویژگی‌های یک کلاس شنای خوب چیست؟

کیفیت آب استخر

یکی از مهم‌ترین مواردی که باید به آن توجه داشته باشید، کیفیت آب استخر است. آب استخر باید از لحاظ ph تنظیم شود تا باعث آسیب به پوست و چشم مراجعین نشود و از طرفی به خوبی بتواند آب را تصفیه نماید.

بهداشت کلی مجموعه

همانطور که گفته شد، زمانی می‌توان از یک استخر به عنوان یک مجموعه باکیفیت نام برد که در درجه اول بهداشت عمومی آن رعایت شود. در یک مجموعه آبی استاندارد، آب استخر به طور مرتب تصفیه شده و فضای استخر هر روزه نظافت می‌شود.

حضور مربیان حرفه‌ای

شرط اول موفقیت هر آموزشگاهی، بهره‌مندی از مربیان و اساتید خبره است. برای آن که بتوانید از کیفیت آموزش‌ها مطلع شوید، می‌توانید از سایر کسانی که از آموزش‌ها استفاده می‌کنند، تحقیق کنید.

ساعات برگزاری کلاس‌ها

نکته‌ای که درمورد کلاس‌های آموزشی شنا بسیار اهمیت دارد این است که در ساعات برگزاری کلاس، مراجعه کننده آزاد در استخر حضور نداشته باشد.

به عبارتی دیگر در ساعات برگزاری کلاس‌های آموزشی، حضور افرادی که به صورت آزاد از مجموعه استفاده می‌کنند، سبب ایجاد سروصدا و عدم تمرکز شاگردان خواهد شد.

برخی از آموزشگاه‌های شنا که در سطح بالایی قرار دارند، دارای استخر مجزا برای کلاس‌های آموزشی خود هستند.

ایمنی

نکته مهمی که درمورد آموزش شنا وجود دارد این است که افراد شرکت کننده در کلاس‌های شنا، در سطح مبتدی هستند و در صورت بروز حادثه امکان غرق شدن آنان وجود دارد. به همین دلیل در هر آموزشگاه شنا، حضور نجات غریق در کنار مربی و تجهیزات نجات دهنده الزامی است.

کلاس شنا کودکان در مشهد

همانطورکه شنا تاثیرات بسیار مثبتی بر جسم و روح بزرگسالان دارد، برای کودکان نیز بسیار مفید است.

کلاس شنا کودکان در مشهد

چند مورد از فواید شنا برای کودکان عبارتند از:

 • افزایش آمادگی قلبی- عروقی
 • افزایش توانایی حفظ تعادل در کودکان کم سن و سال
 • تقویت عضلات پاها
 • افزایش اعتماد به نفس
 • افزایش اشتها کودک و…

امروزه با توجه به فواید فراوانی که یادگیری شنا برای کودکان دارد، بسیاری از والدین تصمیم به ثبت نام فرزندانشان در کلاس‌های شنا دارند. در بسیاری از مجموعه‌های آبی در شهر مشهد، کلاس‌های شنای ویژه کودکان برگزار می‌شود.

بهترین کلاس آموزش شنا بانوان در مشهد

از آن جایی که بانوان در مقابل صدمات جسمی و روحی، نسبت به مردان، آسیب پذیرتر هستند، بسیاری از پزشکان یادگیری شنا را برای خانم‌ها توصیه می‌کنند.

ورزش شنا اندروفین‌ها و انتقال دهنده‌های عصبی را آزاد می‌کند؛ بدین صورت باعث ایجاد احساس خوب در افراد می‌شود. به همین دلیل یکی از راه‌های مقابله با افسردگی در بانوان، پرداختن به ورزش شنا است.

آموزش شنا بانوان در مشهد

همچنین یادگیری این مهارت به دلیل تاثیری که در تناسب اندام دارد، بسیار مورد علاقه بانوان است. همین امر سبب شده است تا مجموعه‌های آبی، آموزش شنا برای بانوان را نیز در برنامه کاری خود قرار دهند.