چگونه بهترین آموزشگاه زبان عربی را بشناسیم این روزها افراد زیادی را می‌بینیم که به دنبال یادگیری زبان عربی هستند و شاید این موضوع برای ما عجیب باشد! شاید از خودتان بپرسید که مگر زبان عربی مخصوص کتاب‌های درسی دوران دبیرستان نبود؟!

چه لزومی دارد یک نفر مایل به یادگیری این زبان باشد؟ بسیاری از افراد به دلایل مختلف از جمله علاقمندی، بازار کار، کسب مهارت و… تمایل به شرکت در یادگیری زبان عربی دارند.

چگونه بهترین آموزشگاه زبان عربی را بشناسیم

یادگیری این زبان، که جزو کهن‌ترین و غنی‌ترین زبان‌های دنیا محسوب می‌شود، چندان هم آسان نیست و متخصص شدن در آن نیازمند مطالعه و تلاش زیادی است. اگر قصد دارید به یادگیری این زبان شیوا بپردازید، اما نمی‌توانید بهترین آموزشگاه زبان عربی را بیابید، تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

چرا یادگیری زبان عربی؟!

همانطور که اشاره کردیم، زبان عربی یکی از زبان‌های کهن در دنیا محسوب می‌شود. این زبان که زبان قرآن نیز می‌باشد، برای جوامع اسلامی از احترام و محبوبیت خاصی برخوردار است.

زبان عربی دارای لهجه‌ها و گویش‌های متفاوتی است که به همراه دستور زبان قاعده مندی که دارد، از نظر بسیاری از افراد زبان پیچیده‌ای است.چرا یادگیری زبان عربی؟!

از آنجایی که کشور ما با کشورهای عرب زبان زیادی همسایه است، یادگیری این زبان در گشایش اقتصادی و افزایش صادرات، تاثیر بسزایی دارد.

همچنین سالانه مسافرین زیادی از کشورهای همسایه عرب زبان به ایران سفر می‌کنند که نیازمند مترجم هستند و از این لحاظ بازار کار قابل توجهی برای کسانی که به زبان عربی مسلط هستند، ایجاد می‌شود. دلایلی که گفته شد، تنها گوشه‌ای از اهمیت یادگیری زبان عربی می‌باشند.

چرا شناخت بهترین آموزشگاه زبان عربی مهم است؟

به طور کلی زمانی که بتوانید در دوره‌های بهترین آموزشگاه زبان عربی شرکت کنید، می‌توانید تمام هدف‌های خود را بدین وسیله پوشش دهید. شما می‌توانید با انتخاب یک موسسه معتبر، متناسب با اهداف خود، دوره‌های آموزشی را ثبت نام کنید.

به عنوان مثال اگر هدف شما از یادگیری زبان عربی تقویت مکالمه است، می‌توانید در کلاس‌های مکالمه محور شرکت نمایید و زمان خود را برای یادگیری سایر مسائل هدر ندهید.
و یا اینکه چنانچه قصد دارید در آینده به عنوان استاد به آموزش زبان عربی بپردازید، با انتخاب یک موسسه معتبر می‌توانید در کلاس‌های آزمون محور و ترمیک شرکت نمایید. بنابراین شناخت بهترین موسسه زبان عربی از هر نظر خواسته و اهداف شما را تامین می‌کند.

 


بهترین آموزشگاه زبان عربی چه ویژگی‌هایی دارد؟

چگونه بهترین آموزشگاه زبان عربی را بشناسیم .بهترین آموزشگاه‌ها در حوزه زبان عربی ویژگی‌ها و مزایای متمایزی در اختیار زبان آموزان قرار می‌دهند. به عبارتی دیگر وجود معیارهایی مشخص شما را یاری می‌کند تا به راحتی بتوانید موسسه معتبر را شناسایی کنید.بهترین آموزشگاه زبان عربی چه ویژگی‌هایی دارد؟

در ادامه برخی از مهم‌ترین ویژگی‌هایی که سبب اعتبار بخشیدن به یک آموزشگاه می‌شود را معرفی خواهیم کرد.

 • استفاده از متدهای روز دنیا در ارائه آموزش‌ها
 • به کارگیری اساتید مجرب و برگزیده در سطح کشوری
 • ارائه خدمات آموزشی متنوع
 • استفاده از وبسایت و پشتیبانی آنلاین
 • ارائه خدمات مشاوره رایگان به زبان آموزان
 • زمانبندی منظم دوره‌ها برای مقاطع تحصیلی مختلف
 • منابع آموزشی معتبر و قابل دسترسی
 • دریافت هزینه مناسب و منطقی به عنوان شهریه
 • امکان برگزاری دوره‌ها به صورت حضوری و آنلاین
 • دارا بودن مجوزهای معتبر و رسمی
 • فضای آموزشی مطلوب
 • داشتن نمایندگی و شعب متعدد در سراسر کشور

با چند مورد از بهترین آموزشگاه زبان عربی آشنا شوید

بدون شک موسسات فراوانی در زمینه آموزش زبان عربی در سطح کشور فعالیت می‌کنند که استانداردهای لازم برای آموزش را نیز دارند. در ادامه مطلب قصد داریم چند مورد از بهترین آموزشگاه زبان عربی را معرفی کنیم.

آموزشگاه زبان الوند سنتر

این موسسه با گردآوری اساتید مجرب که تسلط لازم به روش‌های تدریس نوین دارند، یکی از برترین موسسان در زمینه آموزش زبان عربی شناخته شده است.آموزشگاه زبان الوند سنتر

این آموزشگاه علاوه بر زبان عربی، دوره‌های آموزشی سایر زبا‌ن‌های زنده دنیا را نیز برگزار می‌کند. از جمله مزایایی که این موسسه نسبت به رقیبان خود دارد، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ارائه مشاوره تخصصی
 • انتخاب اساتید درجه یک و عرب زبان
 • فراهم کردن بستر تخصصی برای آموزش مکالمه انواع لهجه‌های عربی
 • برگزاری کلاس‌ها به صورت حضوری و آنلاین

آموزشگاه زبان ایران کمبریج

آموزشگاه زبان ایران کمبریج با بیش از یک دهه فعالیت در زمینه آموزش زبان عربی یکی دیگر از موسسات برتر است. در این موسسه، اساتید مجرب و عرب زبان حضور دارند که بدین وسیله توانسته است به روزترین استانداردهای بین المللی را در زمینه آموزش ارائه دهد.

این مدرسین از سطوح پایه می‌توانند آموزش‌های لازم را ارائه دهند تا بتوانید در مدت زمان کم کاملا به زبان عربی مسلط شوید.

آموزشگاه زبان حوزه

یکی دیگر از بهترین آموزشگاه زبان عربی که در این مطلب قصد معرفی آن را داریم، آموزشگاه معتبر و تخصصی حوزه است. این موسسه همزمان با تاسیس مدرسه معصومیه(س) شروع به کار کرده است و سابقه کاری حدود 30 ساله دارد.آموزشگاه زبان حوزه

شعبه های متعدد این موسسه در شهرهای بزرگ مانند تهران، قم، اصفهان مشهد و… نشان دهنده اعتبار بالای آن است.

آموزشگاه زبان گات

یکی دیگر از آموزشگاه‌هایی که همواره در گروه بهترین‌ها واقع می‌شود، آموزشگاه زبان گات است. استفاده از منابع معتبر، برگزاری دوره‌های مکالمه و ترجمه، دارا بودن شعبات ششگانه در سطح کشور،  نخستین برگزار کننده کلاس‌های آنلاین و بسیاری از ویژگی‌های دیگر سبب شده است تا این موسسه جزو برترین‌ها قرار بگیرد.

آموزشگاه زبان کارینو

آموزشگاه کارینو با دو شعبه در تهرانپارس و عباس آباد و سابقه 15 ساله خود، خدمات تخصصی خود را در زمینه آموزش عربی ارائه می‌کند. از مهم‌ترین خدماتی که این موسسه به زبان آموزان ارائه می‌دهد، می‌توان به برگزاری دوره‌های کنکور از پایه هفتم تا دوازدهم اشاره کرد.آموزشگاه زبان کارینو

به این معنی که علاوه بر برگزاری دوره‌های ترمیک کلاس‌های آمادگی کنکور نیز در این موسسه برگزار می‌شود. همچنین کارینو دارای ویژگی‌های زیر نیز می‌باشد:

 • آموزش مکالمه
 • تدریس مهارت‌های چهارگانه زبان عربی
 • برگزاری دوره‌های مکالمه فشرده
 • ارائه خدمات آنلاین
 • فضای آموزشی استاندارد و مدرن

یادگیری زبان عربی امروزه

امروزه یادگیری زبان عربی تبدیل به یکی از مواردی شده است که تسلط بر آن، هدف بسیاری از افراد می‌باشد. این هدف که بدون شک منجر به کسب درآمد می‌شود، باعث شده است تا بسیاری از افراد در پی یافتن یکی آموزشگاه باکیفیت و معتبر باشند.

به همین منظور در این مطلب سعی بر آن داشتیم که شما را ویژگی‌های موسسات معتبر آشنا کنیم. همچنین چند مورد از بهترین آموزشگاه زبان عربی را نیز معرفی کردیم.